Tel/Fax
+381 21 422 989
nedelja, 17 jun 2018 00:00

Správa o zájazdoch divadelnej odbočky

Ocenite ovaj članak
(0 glasova)
Správa o zájazdoch divadelnej odbočky

Divadelná odbočka pivnickej základnej školy s predstavením Kapitán John Peoplefox, na ktorej pracovali v šk. 2016/2017 a 2017/2018 predstavila sa v Báčskom Petrovci, Erdevíku a Binguli.

Dňa 15.5.2018 navštívili sme Základnú školu ,,Jána Čajakaˮ v Báčskom Petrovci. Vystupovali sme v Slovenskom vojvodinskom divadle, kde sme s odbornou pomocou ich techniky realizovali výstup. Predstavenie sledovali petrovskí žiaci. Po výstupe sme navštívili aj areál základnej školy, kde za pomoci petrovských žiakov a učiteľov naši žiaci mali možnosť zoznámiť sa s obsahmi, ktoré táto škola ponúka svojim žiakom.

zajazd pivnica jun 2018 002


Nasledovný deň 16.5.2018 divadelníci navštívili Základnú školu ,,Savu Šumanovićaˮ v Erdevíku. Kolegyňa Ruženka Ďuríková so svojimi žiačkami nás srdečne privítali a predstavili nám svoju školu s osobitným dôrazom na osobnosť a dielo Savu Šumanovića.

 zajazd pivnica jun 2018 003


Po občerstvení sme sa presunuli do Slovenského kultúrno - osvetového spolku, kde sme pred početnými erdevíckymi žiakmi vystúpili.

zajazd pivnica jun 2018 004

zajazd pivnica jun 2018 005


Po výstupe nasledovalo občerstvenie a kamarátenie. Žiakov pozdravil aj predseda spolku Andrej Berédi s manželkou, ktorý pre našich žiakov prichystali zaujímavý výlet. Najprv sme navštívili zvyšky starých rímskych kúpeľov tzv. Banju Kulinu, kde vyviera minerálny prameň. Na tomto prameni hovorí legenda sa liečili rímski vojaci po vojenských výpravách. Z histórie prameňa, ako aj zaujímavosti o slovenských priezviskách v Erdevíku nám predniesli tiež erdevícke žiačky.

zajazd pivnica jun 2018 006

zajazd pivnica jun 2018 007


Po edukatívnej časti nasledovalo kamarátenie prostredníctvom športovo - kreatívnych aktivít v prekrásnej nedotknutej prírode. Potom sme sa presunuli na jazero Bruje, ktoré je v blízkosti Erdevíka. Nasledovala návšteva neďalekej Bingule. V tejto malebnej sriemskej dedinke  sme najprv navštívili Slovenský kultúrno- umelecký spolok Štefánik.

zajazd pivnica jun 2018 008

zajazd pivnica jun 2018 009


V prekrásne vynovenej sále základnej školy sme sa stretli so žiakmi, ktorí navštevujú folklórnu a divadelnú odbočku a navzájom sme si vymenili vystúpenia. Naši žiaci predviedli časť nášho predstavenia a naučili sme binguľských žiakov spievať pieseň z nášho predstavenia. A potom sa aj domáci predstavili nám s piesňami a tancami po slovensky.

Po tejto krásnej návšteve nám zostali nové kamarátstva, ktoré sa budeme snažiť udržiavať tak, že dve školy si prisľúbili spoluprácu aj do budúcna.

Vesna Kámaňová a Jarmila Čobrdová

 

Pročitano 835 puta
top