Tel/Fax
+381 21 422 989
piatok, 04 december 2009 07:13

Informácia

V priestoroch Rady sa v pondelok 07.12.2009 o 14h budú podpisovať zmluvy so štipendistami.

piatok, 04 december 2009 07:12

Schôdza Výboru pre vzdelávanie 4.12.

Schôdza Výboru pre vzdelávanie sa uskutočnila v piatok, 04. decembra 2009 o 13.00 hodine, v miestnostiach úradu Národnostnej rady slovenskej národnostnej menšiny,  Bul. Mihajla Pupina 1/IV, Nový Sad.

 

30.novembra 2009 v Bratislave zasadala Komisia pre školstvo a vzdelávanie Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí.

 

Mládež zo Srbska si po tretíkrát rozšírila svoje vedomosti vďaka Centru pre celoživotné vzdelávanie Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici a Národnostnej rady slovenskej národnostnej menšiny v projekte Mladí mladým.
Prvá skupina účastníkov na Slovensku sa v septembri učila o rozvoji kľúčových kompetencií, druhá skupina sa v októbri učila robiť webstránky a tretia skupina mladých ľudí v novembri absolvovala tretiu časť kurzu Projektového manažmentu. Účastníci kurzu z B. Petrovca boli Nataša Lukáčová, Tatjana Cakićová, Martin Hansman, Marína Nováková, Zdeno Lončar, z Maglića Nebojša Miljević, zo Selenče Jaroslav Pecník, Vlastislav Ďurčiansky, z Pivnice Juraj Miroslav Béla, z Kysáča Marína Sláviková, Hana Zavišová, zo Starej Pazovy Tina Domoniová, z Aradáča Ivan Zvara a Nového Sadu Anna Brtková.

 

V dňoch 25. až 28. novembra 2009 predstavitelia Výboru pre informovanie NRSNM Samuel Žiak, predseda a Vladimíra Dorčová, koordinátorka boli na pracovnej návšteve v Slovenskom rozhlase, v denníku Pravda a na komunikačnom odbore Ministertstva obrany SR v Bratislave v Slovenskej republike. Cieľom návštevy bolo zoznámiť sa so systémom práce v novinárskych redakciách, ktorý by sa mohol uplatniť aj v slovenských vojvodinských redakciách.

pondelok, 30 november 2009 02:10

Zoznam štipendistov NRSNM

Zoznam štipendistov Národnostnej rady slovenskej národnostnej menšiny, rozhodnutím Komisie zo dňa 19.11.2009, na školský rok 2009/2010:
- štipendisti Výboru pre vzdelávanie:
1. Ivan Bagľaš - Aradáč
2. Milota Kulíková - Kysáč
3. Soňa Baďonská – Lug
4. Tatiana Pintírová – Pivnice
5. Miroslav Marník – Báčska Palanka
6. Vlastislav Ďurčiansky – Selenča
7. Alexander Ćirković – Stará Pazova
8. Edita Kmećková – Ľuba
9. Monika Zolňanová – Selenča
10. Kvetoslava Imreková – Pivnice

top