Tel/Fax
+381 21 422 989

 

Zlatá plaketa:

- Tanečná skupina Slovenského kultúrno-osvetového spolku Detvan z Pančeva.
- Staršia tanečná skupina Kultúrno-osvetového spolku Jednota z Hložian.

Strieborná plaketa:

- Tanečná skupina Slovenského kultúrno-umeleckého spolku Pivnica z Pivnice.
- FS Klasy Slovenského kultúrno-umeleckého spolku Hrdinu Janka Čmelíka zo Starej Pazove.
- Dievčenská spevácka skupina Slovenského kultúrno-umeleckého spolku Pavla Jozefa Šafárika
z Nového Sadu.
- Ženská spevácka skupina Slovenského kultúrno-osvetového spolku Detvan z Pančeva.
- Ľudový orchester Rosička z Kovačice.

Bronzová plaketa:

- Mladšia tanečná skupina Kultúrno-osvetového spolku Jednota z Hložian.
- Dievčenská spevácka skupina Kultúrno-umeleckého spolku Mladosť z Lugu.
- Dievčenská spevácka skupina Kultúrno-osvetového spolku Jednota z Hložian.
- Ľudový orchester Slovenského kultúrno-umeleckého spolku Pavla Jozefa Šafárika z Nového Sadu.
- Ľudový orchester Slovenského kultúrno-osvetového spolku Detvan z Pančeva.

piatok, 04 jún 2010 07:50

Súbeh na otvárací program SNS 2010

Na základe Rozhodnutia Výboru pre kultúru Národnostnej rady slovenskej národnostnej menšiny zo dňa 17. februára 2010,
Národnostná rada slovenskej národnostnej menšiny vypisuje

Súbeh na vypracovanie scenára a realizáciu otváracieho programu Slovenských národných slávností 2010.

Súbeh na otvárací program SNS 2010
V záujme zveľadenia programovej náplne Slovenských národných slávností v roku 2010 a s cieľom podnietiť novú súčasnú tvorbu, Výbor pre kultúru NRSNM vyzýva všetkých tvorivých jednotlivcov a kreatívne tímy aktívne sa zúčastniť súbehu na otvárací program SNS 2010.

Uchádzači na Súbeh sú povinní do 26. júna 2010 zaslať:
- detailne rozpracovaný námet na scenár otváracieho programu Slovenských národných slávností 2010
- návrh produkčného a realizačného tímu otváracieho programu SNS 2010
- návrh rozpočtu otváracieho programu.

utorok, 01 jún 2010 23:27

Program XVII. DFF Zlatá brána

 

Piatok 25. júna 2010

- o 19.00 h v Roľníckom družstve otvorenie výstavy Život dedinských žien Spolku kysáčskych žien
- o 20.00 h v Predškolskej ustanovizni Lienka otvorenie výstavy maliara Jaroslava Šimoviča
- o 21.00 h na nádvorí ZŠ Ľudovíta Štúra, na zámku Zlatej brány bábkové predstavenie Zlatá priadka v predvedení Divadielka Galéria z Nového Mesta nad Váhom, Slovenská republika

Sobota 26. júna 2010


- o 19.00 h v Slovenskom národnom dome otvorenie výstavy umeleckých fotografií Igora Bovdiša z Báčskeho Petrovca v organizácii MOMS Kysáč
- o 20.00 h na nádvorí ZŠ Ľudovíta Štúra, na zámku Zlatej brány udelenie ročnej ceny časopisu Zornička v kategórii fotosúťaž  Moja najfotka
- o 20.15 h na nádvorí ZŠ Ľudovíta Štúra, na zámku Zlatej brány koncert hosťujúcich súborov zo Slovenskej republiky

Nedeľa 27. júna 2010

- 12.00 – 14.00  príchod účastníkov
- 12.00 – 15.00  priestorová skúška
- 15.00 – 16.00  príprava na galakoncert
- 16.00 – ...   otvorenie festivalu a galakoncert
- 21.00 – ...  veselica

REPUBLIKOVÁ SÚŤAŽ ZO SLOVENSKÉHO JAZYKA A JAZYKOVEJ KULTÚRY PRE STREDNÉ ŠKOLY

1. Melinda Radičová    Gymnázium Jána Kollára      B. Petrovec    I    18     I
2. Jaroslava Slavková    Gymnázium Jána Kollára      B. Petrovec    I    17,5    II
3. Zuzana Ribárová    Gymnázium Jána Kollára      B. Petrovec    I    16    III
4. Lydia Murtinova    Gymnázium  Mihajla Pupina    Kovačica    I    14,5   
5. Marta Šimakova    Gymnázium  Mihajla Pupina    Kovačica    I    14,5   
6. Stanislava Bako    Gymnázium Branka Radičevića    S. Pazova    I    12,5   
7. Darinka Sucháneková    Gymnázium  Mihajla Pupina    Kovačica    I    12   
8. Boris Lešťan        Technická škola            S. Pazova    I    7   
9. Miriam Rut Elijášová    Gymnázium Jána Kollára      B. Petrovec    II    17,5    I
10. Želislav Poliak    Gymnázium  Mihajla Pupina    Kovačica    II    16    II

SPRÁVA Z REPUBLIKOVEJ SÚŤAŽEZO SLOVENSKÉHO JAZYKA

ktorá sa konala na ZŠ Jozefa Marčok Dragutina vHložanoch 15.05.2010

1. ANNA-MÁRIA BABINCOVÁ    VII    ZŠ  Mladých pokolení     Kovačica    19,0    I
2. LÝDIA SPEVÁKOVÁ    VII    ZŠ Jána Čajaka     Báčksky Petrovec    19,0    I
3. DANIELA ČÁNIOVÁ    VII    ZŠ Hrdinu Janka Čmelíka Stará Pazova    18,5    II
4. TINA BOKOROVÁ    VII    ZŠ Maršala Tita        Padina        18,0    III
5. DENISA MIHÁĽOVÁ    VII    ZŠ Ľudovíta Štúra    Kysáč        17,5    IV
6. JAROSLAVA MAJEROVÁ    VII    ZŠ Jána Čajaka        Báčksky Petrovec17,0    V
7. ANNA MADACKÁ        VII    ZŠ Ľudovíta Štúra    Kysáč        17,0    V
8. RASTISLAVA IMREKOVÁ    VII    ZŠ 15.októbra        Pivnice        17,0    V
9. KRISTÍNA HRICOVÁ    VII    ZŠ Hrdinu Janka Čmelíka    Stará Pazova    17,0    V
10. NINA CHALUPOVÁ    VII    ZŠ  Mladých pokolení    Kovačica    16,5    VI

 

 Výbor pre informovanie NRSNM v dňoch 21. až 23. mája v Novom Sade zorganizoval 9. kolo edukačného kurzu pre novinárov Žur-škola.
 Na ňom sa zúčastnilo takmer 20 začínajúcich, ale aj skúsených mladých novinárov, ktorí sa spolu s prednášteľmi a lektormi venovali zaujímavej téme pod názvom Fotografia – zrkadlo doby, lákadlo pre čitateľa, umenie v žurnalistike. Novinársky kurz slávnostne otvorila predsedníčka Národnostnej rady slovenskej národnostnej menšiny Anna Tomanová Makanová a prihovorili sa aj predseda Výboru pre informovanie NRSNM Samuel Žiak a Jasmina Mašulovićová, riaditeľka AS Dnevnik Holding, kde kurz prebiehal. O fotografii u vojvodinských Slovákov a základných častiach fotoaparátu hovoril direktor fotografie Jozef Maďar, o dejinách fotografie, súčasnej digitálnej fotografii a o kompozícii a pravidlách záberovania pri fotografovaní hovorila asistentka Oddelenia pre mediálne štúdiá Filozofickej fakulty v Novom Sade Elida Mesaroš Lajko, kým známy fotograf Jaroslav Pap svoju prednášku uskutočnil v netypickej forme a ambiente – na Poľnohospodárskom veľtrhu, kde si účastníci semára na tvári miesta vyskúšali fotografovanie udalosti.

top