Tel/Fax
+381 21 422 989
Národnostná rada slovenskej národnostnej menšiny - august 2019
Program Slovenských národných slávností 2019

4. augusta 2019 (nedeľa)

18.00 – Vernisáž Z klenotnice našej ľudovej tvorivosti (SPŽ)

19.00 – Otváranie výstavy Storočnice (park Zuzky Medveďovej)

20.00 – Výstava umeleckých fotografií Igora Bovdiša Petrovec vo fókuse

             (foyer SVD)

 

7. augusta 2019 (streda)

12.00 – Výstava archívnych dokumentov venovaná stému výročiu Slovenských

             národných slávností, Gymnáziu Jána Kollára a tlačiarne v Petrovci

             (Archív Vojvodiny, Nový Sad)

18.00 – Literárny večierok s Máriou Kotvášovou-Jonášovou (KŠH)

19.00 – Výstava umeleckých diel Pavla Čániho Portréty (ÚKVS Nový Sad)

 

8. augusta 2019 (štvrtok)

10.00 – Medzinárodné sympózium – Slovenské národné slávnosti – fakľa

             národného cítenia (veľká sieň Obce Báčsky Petrovec)

17.00 – Slávnostné zasadnutie NRSNM (veľká sieň Obce Báčsky Petrovec)

19.00 – Vernisáž Petrovské pohľady XI. Združenia petrovských výtvarných

             umelcov (priestory TO)

20.30 – Stretnutie slovenskej študujúcej mládeže (Slovenský dom, B. Palanka)

 

9. augusta 2019 (piatok)

10.00 – Odhalenie pamätnej tabule Adely Greisingerovej (budova VKP

             Progres)

12.00 – Prijatie delegácií partnerských miest u predsedu obce (veľká sieň Obce

             Báčsky Petrovec)

17.00 – Otvorenie 15. medzinárodnej filatelistickej výstavy PETROVEC FILA

             2019 (ZŠ Jána Čajaka)

17.00 – Ľudová veselica (Klub poľnohospodárov)

17.00 – Etudy gymnaziálneho kuratória (slávnostná sieň GJK)

18.00 – Vernisáž Život tlačiarne počas sto rokov (KŠH)

19.00 – Vítanie hostí u predsedu obce (malá sieň Obce Báčsky Petrovec)

20.00 – 100 S NÁRODOM, V NÁRODE, PRE NÁROD – vstupný program

   SNS (sieň SVD)

22.00 – Rocktón 2019, koncert slovenských rockových skupín (ihriská ZŠ)

 

10. augusta 2019 (sobota)

9.00 – Futbalový turnaj mladších pionierov (Vrbara)

9.00 – Vítanie hostí (SVD)

10.00 – Slávnostné zasadnutie Zhromaždenia MSS (sieň SVD)

11.00 – Ukážkový výcvik dobrovoľných hasičov (pri budove VKP Progres –

             verejnej studni)

13.00 – Slávnostné otvorenie Jarmoku umenia (Ul. maršala Tita)

13.00 – Predajná ochutnávka králičieho paprikáša (Klub drobnochovateľov)

13.00 – Varenie svadobnej kapusty (nádvorie SPŽ)

14.00 – Stretnutie zdravotníckych pracovníkov (veľká sieň obce)

15.00 – Súťaž vo varení králičieho paprikáša Zlatý kotlík (Klub

             drobnochovateľov)

15.30 – Prezentácia kníh slovenských autoriek v organizácii ASSŽ (veľká sieň

             obce)

17.00 – Ľudová veselica (Klub poľnohospodárov)

17.30 – Stretnutie slovenských dolnozemských učiteľov (veľká sieň obce)

17.30 – Promócia bakalárov VŠZ a SP sv. Alžbety v Bratislave, Detašovaného

   pracoviska Martina Luthera v B. Petrovci (slávnostná sieň GJK)

18.00 – Futbalový zápas veteránov (Vrbara)

19.45 – Defilé všetkých účastníkov od Námestia slobody, Ul. XIV. VÚSB po

   ihriská ZŠ

20.30 – S vďačnosťou voči predkom -galakoncert našich folklórnych súborov

             (ihriská ZŠ)

 

11. augusta 2019 (nedeľa)

7.00 – Súťaženie športových rybárov (kanál DTD)

9.00 – Turnaj SNS v šachu (športová hala ZŠ Jána Čajaka)

9.00 – Súťaženie stolných tenistov (telocvičňa ZŠ Jána Čajaka)

9.00 – Súťaženie poľovníkov (lovecký dom Lesík)

9.30 – Príležitostné služby Božie (chrám Boží SEAVC v Petrovci)

10.00 – Tenisový turnaj (ihriská SA-HA)

15.00 – Futbalový zápas Tuční – Chudí (Vrbara)

15.00 Divadelné predstavenie pre deti (sieň SVD)

16.00 – Stretnutie slovenských novinárov (veľká sieň obce)

17.00 – Futbalový zápas FK Mladosť- seniori (Vrbara)

18.00 – Cyklistika pre deti (Námestie slobody)

19.00 –V ježkovej komôrke – galakoncert detských folklórnych súborov

             (ihriská ZŠ)

21.00 – Divadelné predstavenie pre dospelých (sieň SVD)

 

SPRIEVODNÉ PODUJATIA:

 

20. júla 2019 (sobota)

10.00 – Slovenská výtvarná kolónia (Muzeálny komplex Kulpín)

 

20. júla 2019 (sobota)

10.00 – Turnaj v malom futbale o putovný pohár veľvyslankyne Slovenskej

             republiky (Aradáč)

 

21. júla 2019 (nedeľa)

10.00 – Predslávnostný turnaj v kolkoch (Kovačica)

 

27. – 28. júla 2019 (sobota – nedeľa)

21. Predslávnosťové dni v Kulpíne

 

10. augusta 2019 (sobota)

8.00 – 12.00 – XI. Stretnutie zberateľov s burzou (ZŠ Jána Čajaka)

 

Expozície Múzea vojvodinských Slovákov sprístupnené počas SNS 2019:

Výstava prác Zuzky Medveďovej (Galéria Zuzky Medveďovej)

Najstarší dom v Báčskom Petrovci

Zverejnené vVýbor pre kultúru
top